OBAVIJEST O POČETKU NAPLATE PARKINGA U NASELJU RAŽANAC

KOMUNALAC RAŽANAC d.o.o.

Ražanac XVII 61, 23248 Ražanac

Ražanac, 29. svibnja 2024.

O POČETKU NAPLATE PARKINGA U NASELJU RAŽANAC

Poštovani,

Obavještavamo Vas da od 15. lipnja 2024.g. započinje naplata parkinga na određenim parkirališnim površinama u naselju Ražanac, svakim danom (ponedjeljak- nedjelja) od 07:00 – 21:00 sati, te ista traje do 15. rujna 2024.g.

Na području naselja Ražanac naplata parkinga se vrši u jednoj zoni (I. zona). Naplata naknade za parkiranje na parkiralištu s naplatom obavlja se putem parkirnih automata, putem SMS plaćanja, te putem Bmove aplikacije koja je dostupna za Android, Apple i Huawei mobilne uređaje.

Naplate parkiranja oslobođena su vozila Općine Ražanac, Hrvatske vojske, Ministarstva unutarnjih poslova Republike Hrvatske, Službe hitne pomoći i Vatrogasna vozila.

Svi korisnici javnih parkirališta s naplatom imaju pravo na korištenje satne, dnevne, tjedne, dvotjedne, mjesečne, dvomjesečne i sezonske parkirne karte. Satna, dnevna, tjedna, dvotjedna, mjesečna, dvomjesečna i sezonska parkirna karta vrijedi za I. zonu naplate.

Iste se mogu nabaviti svakim radnim danom počevši od 03. lipnja 2024. u vremenu od 08,00-15,00 h u prostorijama Općine Ražanac.

Parkirni automati primaju samo kovanice i to eure: 0.20 €, 0.50 €, 1,00 € i 2,00 €.

Karta kupljena na parkirnom automatu vrijedi i na onim parkiralištima na kojima nije postavljen parkirni automat.

Kartu kupljenu na parkirnom automatu dužni ste postaviti na vidljivo mjesto ispod vjetrobranskog stakla vozila.

Ukoliko Vam bude izdana DPK – Dnevna parkirna karta (10,00 €) kao kazna za neplaćanje parkinga ili ne produživanje trajanja parkinga, istu ste dužni platiti putem priložene uplatnice.

Direktor:

Ante Ivanac, dipl.ing.el.